Girişimci Hakkında

Geleceğe yönelik büyüme planlarınızı önemsiyoruz. Bunun için yatırımcılarla sizi buluşturuyoruz.

Basefunder Girişimci Hakkında

Basefunder Girişimcilere Ne Sağlıyor ?

Finansman Sağlama:

Basefunder projelerinizi finanse etmek için geniş bir kitlenin katılımını sağlar. Bu, geleneksel finansman kaynaklarına bağımlı kalmadan sermaye elde etmenize olanak tanır.

Topluluk Katılımı:

Projelerinizi topluluktan alacağınız destekle hayata geçirebilirsiniz. Bu, potansiyel müşteri veya destekçi kitlesiyle erken aşamada etkileşimde bulunmanızı sağlar.

Pazar Doğrulama:

Basefunder ile başarılı bir kampanya düzenlemek, ürün veya hizmetlerinizin talep görmekte olduğunu gösterir. Bu, pazar doygunluğunu ve müşteri ilgisini önceden değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Pazarlama ve Tanıtım:

Basefunder sizlere ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak ve pazarlamak için etkili bir platform sunar. Başarılı bir kampanya, projeyi daha geniş bir kitleye duyurabilir ve medya ilgisi çekebilir.

Erken Aşama Geribildirim:

Basefunder sizlere erken aşamada ürün veya hizmetlerinize dair geribildirim alma şansı tanır. Bu geribildirim, ürünü geliştirmek ve iyileştirmek için değerli bilgiler sağlayabilir.

Bağışçı ve Destekçi Bağlılığı:

Basefunder kitle fonlama kampanyalarına katkıda bulunanlar genellikle projenin başarılı olmasını isteyen bir topluluğun parçası olurlar. Bu, girişimcilerin projelerini destekçilerle sürdürülebilir bir ilişki kurmalarına olanak tanır.

Basefunder Girişimcilerine Neler Sağlıyor Basefunder sizi en yeni teknolojiyle buluşturur!

Hangi Girişimler Fon Toplayabilir?

Basefunder projelerinizi finanse etmek isteyen tüm girişimcilere adil ve şeffaf bir değerlendirme sürecinden sonra kampanyalarında yardımcı olur.

Teknoloji veya üretim alanında faaliyet göstermek.

Bir web sitesine sahip olmak.

Finansal tablolarda öngörülen eşiklerin aşılmaması*.

Gerçek veya tüzel kişi olmak.

Hangi Girişimler Fon Toplayabilir

Girişimimi Nasıl Fonlarım ?

Basefunder’da üye olup geleceğe yatırım yapmak isteyen, mevcut portföyünü genişletmek isteyen, yeni yatırım yolları arayan veya şimdiye kadar bir girişimin parçası olmak isteyip de olamayan herkes yatırım yapabilir.

Girişimimi Nasıl Fonlarım BeeBird sadece Basefunder’da!
Girişim kaydı yaparken gerekçelerini belirttiğiniz kampanya sürecinde toplanması hedeflenen tutar hedef fon tutarıdır.
Girişim kaydı yaparken hazırlayacağınız risk raporları, finansal tablolar ve hedef tutarınız sizin kampanyanızın hedef fon tutarını belirler.
Oyun, eğitim, yazılım, sağlık, finansal teknolojiler ve tarım alanındaki girişimler fon kampanyası yürütebilir.
Kampanyaya verilen süre sonunda hedeflenen fon tutarından daha az fon toplanmışsa kampanya başarısız olarak bitirilir ve yapılan yatırımlar yatırımcılara Takasbank tarafından iade edilir.
Vereceğiniz hisseyi belirlemek için öncelikle şirketin değerlenmesi, hedef kitle, pazar analizleri, hedef fon tutarı ve bu fon sayesinde elde edeceğiniz tahmini büyüme gibi parametreler belirlenmeli. Ardından ne kadar yatırım karşılığında ne kadar hisse vereceğinize karar vermeniz gerekir.
Topladığınız fonu hangi zaman aralıklarında ne miktarlarda ve nereye harcayacağınızı girişim kaydı yaparken rapor halinde hazırlamanız gerekir. Yatırım Komitesi’nin onayından geçtikten sonra yatırımcılar da bu bilgileri gördükten sonra kampanyanızı daha iyi analiz ederek karar verebilir.
Kampanyanın hedef fon tutarından fazla fon toplamasına ek fon denir. 10 milyon Türk Lirası’nı aşmamak kaydıyla kampanya tutarının %20’si kadar ek fon toplanabilir.
Bir kampanya en fazla 60 gün sürebilir.
Başarılı olan fonlama sonrası toplanan fon tutarınca sermaye artışı yapan kampanya sahibine MKK nezdinde payların kayden oluşturulması işlemi ardından fonun aktarılması işlemi gerçekleşir.
Bir girişim bir takvim yılı içerisinde en fazla 2 kez kampanya yürütebilir.