Girişimci Hakkında

Geleceğe yönelik büyüme planlarınızı önemsiyoruz. Bunun için yatırımcılarla sizi buluşturuyoruz.

Basefunder Girişimci Hakkında

Basefunder Size Ne Sağlıyor ?

Sürdürülebilir Büyüme :

Girişimcilere yapılan alışılagelmiş yatırım alışkanlıklarının dışında, 1 TL ile bile bir şirketin parçası olabilirsiniz.

Marka Bilinirliği :

Girişimlerimizi uzman değerlendirme ekibinin şeffaf süzgecinden geçirerek iş planları ile birlikte siz yatırımcıların beğenisine sunuyoruz.

Basefunder Girişimcilerine Neler Sağlıyor Basefunder sizi en yeni teknolojiyle buluşturur!

Hangi Girişimler Fon Toplayabilir?

Basefunder’da üye olup geleceğe yatırım yapmak isteyen, mevcut portföyünü genişletmek isteyen, yeni yatırım yolları arayan veya şimdiye kadar bir girişimin parçası olmak isteyip de olamayan herkes yatırım yapabilir.

Teknoloji veya üretim alanında faaliyet göstermek.

Bir web sitesine sahip olmak.

Finansal tablolarda öngörülen eşiklerin aşılmaması*.

Gerçek veya tüzel kişi olmak.

Hangi Girişimler Fon Toplayabilir

Girişimimi Nasıl Fonlarım ?

Basefunder’da üye olup geleceğe yatırım yapmak isteyen, mevcut portföyünü genişletmek isteyen, yeni yatırım yolları arayan veya şimdiye kadar bir girişimin parçası olmak isteyip de olamayan herkes yatırım yapabilir.

Girişimimi Nasıl Fonlarım BeeBird sadece Basefunder’da!
Girişim kaydı yaparken gerekçelerini belirttiğiniz kampanya sürecinde toplanması hedeflenen tutar hedef fon tutarıdır.
Girişim kaydı yaparken hazırlayacağınız risk raporları, finansal tablolar ve hedef tutarınız sizin kampanyanızın hedef fon tutarını belirler.
Oyun, eğitim, yazılım, sağlık, finansal teknolojiler ve tarım alanındaki girişimler fon kampanyası yürütebilir.
Kampanyaya verilen süre sonunda hedeflenen fon tutarından daha az fon toplanmışsa kampanya başarısız olarak bitirilir ve yapılan yatırımlar yatırımcılara Takasbank tarafından iade edilir.
Vereceğiniz hisseyi belirlemek için öncelikle şirketin değerlenmesi, hedef kitle, pazar analizleri, hedef fon tutarı ve bu fon sayesinde elde edeceğiniz tahmini büyüme gibi parametreler belirlenmeli. Ardından ne kadar yatırım karşılığında ne kadar hisse vereceğinize karar vermeniz gerekir.
Topladığınız fonu hangi zaman aralıklarında ne miktarlarda ve nereye harcayacağınızı girişim kaydı yaparken rapor halinde hazırlamanız gerekir. Yatırım Komitesi’nin onayından geçtikten sonra yatırımcılar da bu bilgileri gördükten sonra kampanyanızı daha iyi analiz ederek karar verebilir.
Kampanyanın hedef fon tutarından fazla fon toplamasına ek fon denir. 10 milyon Türk Lirası’nı aşmamak kaydıyla kampanya tutarının %20’si kadar ek fon toplanabilir.
Bir kampanya en fazla 60 gün sürebilir.
Başarılı olan fonlama sonrası toplanan fon tutarınca sermaye artışı yapan kampanya sahibine MKK nezdinde payların kayden oluşturulması işlemi ardından fonun aktarılması işlemi gerçekleşir.
Bir girişim bir takvim yılı içerisinde en fazla 2 kez kampanya yürütebilir.